НАЧАЛО СЛИВЕН Обновяват пътната маркировка в Сливен

Обновяват пътната маркировка в Сливен

Община Сливен започна поетапното обновяване на пътната маркировка в града. Работата се извършва предимно през нощта, за да се сведе до минимум затрудняването на движението.

Предвижда се освежаване на съществуващата маркировка и изграждане на нови пешеходни пътеки, като приоритет са най-натоварените булеварди и улици.

До момента е обновена маркировката по бул. „Цар Симеон“ – в участъка от кръговото кръстовище до „Тернопол“ и до светофара на Дамарския мост. Между т.нар. „Стъклено кръстовище“ и ул. „Родопи“ предстои изграждането на две нови пешеходни пътеки.

Нова маркировка вече има и по бул. „Цар Освободител“, както и по бул. „Стефан Караджа“ – от Трета поликлиника до светофарната уредба на Дамарския мост.

Предстои работа и в района на МБАЛ „Д-р Иван Селимински“, а на кръстовището на бул. „Тракия“ и ул. „6-и септември“, до спортна зала „Асеновец“, ще бъдат изградени нови пешеходни пътеки.

Маркировката ще бъде обновена и по улиците „Георги Гюлмезов“, „Драгоман“, „Аксаков“ и „Никола Карев“.

ПРЕДИШНА НОВИНАВинетките поскъпват с 30% от 1 август
СЛЕДВАЩА НОВИНАДимитър Илиев встъпи официално в длъжност като кмет на с. Чинтулово